Haber

Üstün Ergüder’i Boğaziçi Üniversitesi’ne almadılar: İçim yanıyor

İSTANBUL – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021’de Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasının ardından protesto ve tartışmalar devam ediyor. Son olarak Boğaziçi Üniversitesi’ne ilk kez seçimle rektör olan Prof. Dr. Üstün Ergüder, okula alınmadı.

Okulun 1992-2000 yılları arasında rektörlüğünü yapan ve 50 yılını Boğaziçi Üniversitesi’nde geçiren Ergüder’in okula giremediğini Prof. Dr. Mine Eder duyurdu. Eder X hesabında şu sözlerle paylaştı.

“Az önce 1992-2000 yılları arasında yaptığı rektörlük de dahil 50 yılını Boğaziçi Üniversitesine vermiş Üstün Ergüder hocamızın kampüse alınmadığını öğrendim. Yazıklar olsun! Bilmeyenler için, kendisi Boğaziçi’nin ilk seçilmiş rektörüdür. Ve herkesin fotoğrafını çektiği kampüsün ana yeşil meydanının ismi Üstün Ergüder meydanıdır.”

‘ÇOK EMEĞİMİZ VAR’

Konuyla ilgili konuşan Prof. Dr. Ergüder, “Bu sabah Bebek’te yürüyüş yapmak için aracımı her zaman park ettiğim yere park etmek istedim. Ancak bu kez görevli izin vermedi. Ben de rektöre mesaj attım, bundan dolayı üzgün olduğumu söyledim. Rektör beni arayarak özür diledi. Ancak çok üzüldüm. Sadece aracımı park edecektim. Boğaziçi Üniversitesi’nin bu hale gelmesinden dolayı içim yanıyor. Çok emeğimiz var. Size bunları anlatırken bile içim yanıyor” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

habermentese.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu